Facebook.com Google.com YouTube.com

Relacja: To co mnie tam spotkało, na długo pozostanie w mojej pamięci. (2015 r.)

Na start w w IX Memoriale Huberta „Bercika” Manteuffla w Markach zdecydowałem się, ze względu na pozytywne opinie o trasie oraz chęć sprawdzenia się w zawodach typu XC. Pojechałem jedną pętlę ponieważ start potraktowałem jako jednostkę treningową przed kolejnymi zawodami w Markach, tym razem z cyklu Poland Bike. To co mnie tam spotkało,na długo pozostanie w mojej pamięci a sam Memoriał wpisuję na stałe do kalendarza, ale po kolei :)

Trasa świetna pod każdym względem, techniczna, wymagająca ciągłego skupienia, interwałowa ale nie mordercza, cały czas góra-dół, lewo-prawo i co najważniejsze do przejechania, dająca dużo frajdy z jazdy :) Najtrudniejsze były strome piaszczyste zjazdy, ale część można ominąć jadąc z boku między drzewami. 90% trasy to single z krótkimi szerszymi odcinkami, na których kilku zawodników udało się wyprzedzić, ale kluczowa jest pozycja na starcie oraz pierwszy kilometr zanim wjedziemy do lasu. Miejscami było bardzo ciasno między drzewami i to był jedyny fragment stwarzający zagrożenie, który po prostu należy przejechać wolniej.
Bardzo dobre oznakowanie, nie sposób się tam zgubić, obsługa i zabezpieczenie perfect, trzy bufety na trasie i pyszne jedzenie serwowane w namiocie Poland Bike oraz Bogdan Saternus jako prowadzący i dużo znajomych twarzy. Atmosfera na trasie też jakaś inna, nie wiem jak w czołówce ale w grupie, w której jechałem zero spinki, jak ktoś się przewrócił to go kilka osób podnosiło, jak ktoś jechał wolniej to cierpliwie proszono aby zrobił miejsce z lewej. Po zawodach czas na zadumę i przejazd dla chętnych na grób „Bercika”, jakoś tak refleksyjnie się wszystkim zrobiło. Tak sobie myślę, jak dużo wysiłku i zaangażowania trzeba włożyć aby zorganizować takie zawody, zebrać liczną grupę wolontariuszy, sponsorów i promować to co najważniejsze, czyli
sport, pasję i ludzkie życie. Życzę zdrowia Pani Grażyno i zachęcam wszystkich pasjonatów MTB do startu w X Memoriale w przyszłym roku.

Mariusz Wojciechowski

poloniamtb.pl

Środa, 29 lipca 2015

Sponsorzy

Kontakt

Memoriał Bercika
ul. Duża 3
05-270 Marki
kontakt@MemorialBercika.pl
fb.com/MemorialBercikaWyscigMTB

787 880 008 - telefon alarmowy czynny w dniu zawodów

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa